Kompenzace jalové energie

Produktová řada regulátorů jalového výkonu BMR s rychlým 16-bitovým procesorem patří v současnosti k nejlepším regulátorům na trhu. Tyto výrobky prochází v naší společnosti vývojem již od roku 2000. Díky vynikající přesnosti a rychlosti měření, umožněné rychlým procesorem, je dosaženo velice přesné regulace i v problematických podmínkách.

FCR regulátory se uplatní jak v běžných stykačových kompenzačních bateriích, tak i v bateriích s rychlými polovodičovými stupni. Regulace se provádí až 17x/s. Jejich konstrukce zaručuje vysokou odolnost a spolehlivost i v místech s vysokým rušením.
BMR je předním výrobcem a dodavatelem regulátorů a rychlých tyristorových modulů pro technicky náročné rychlé 1-fázové řízení regulace účiníku. Naše výrobky jsou instalovány v provozech velkých podniků, např. automobilky a jejich subdodavatelé, strojírenské komplexy, atd. Tyto firmy používají technologická zařízení, která způsobují nesymetričnost sítě a jsou zdroji vyšších harmonických, např. řízené stejnosměrné pohony, měniče frekvence pro střídavé pohony, lisy, středofrekvenční pece, výtahy, jeřáby, bodové svářečky. Běžné regulátory nejsou schopny v podobných provozech pracovat.
Zkušenosti získané při realizaci těchto akcí jsou aplikovány do celé produktové řady regulátorů BMR FCR.

Výhody nasazení FCR regulátorů:

  • Vynikající přesnost regulace, vysoká rychlost regulace až 17x/s
  • Možnost kombinace rychlých (tyristorových) modulů a klasických reléově spínaných baterií
  • Nasazení do problematických provozů
  • Možnost regulace na průměrný účiník (méně potřebných sepnutí, delší životnost stykačů a kondenzátorů)
  • Uživatelské nastavení převodových poměrů pro měření proudů a napětí
  • Jednoduché ovládání, všechna běžná nastavení a funkce
  • Diagnostika a ovládání na PC
  • Technická podpora, zkušenosti

 

Regulátory jalového výkonu ICR12 jsou impulzní regulátory jalového výkonu a lze je použít v kombinaci se statickými 4 kvandrantními elektroměry, které jsou vybavené potřebnými impulzními výstupy S0. Regulátory řady ICR jsou osazeny OLED displejem.

Produktová řada regulátorů jalového výkonu BMR s rychlým 16-bitovým procesorem patří v současnosti k nejlepším regulátorům na trhu. Díky vynikající přesnosti a rychlosti měření, umožněné rychlým procesorem, je dosaženo velice přesné regulace i v problematických podmínkách.

Bezkontaktní spínací moduly CTU se používají k okamžitému spínání kompenzačních kondenzátorů při kompenzaci jalového výkonu v provozech s rychlými změnami zátěže – svařovny, lisovny, výtahy, jeřáby, řízené pohony.

Produktová řada regulátorů jalového výkonu BMR s rychlým 16-bitovým procesorem patří v současnosti k nejlepším regulátorům na trhu. Díky vynikající přesnosti a rychlosti měření, umožněné rychlým procesorem, je dosaženo velice přesné regulace i v problematických podmínkách.

Produktová řada regulátorů jalového výkonu BMR GCR12 s rychlým 16-bitovým procesorem patří v současnosti k nejlepším regulátorům na trhu. Regulátory řady GCR jsou osazeny OLED displejem. Umožňují tak na rozdíl od řady FCR zobrazit přehlednější lokalizované menu a některé hodnoty v grafické podobě.

BMR je předním výrobcem a dodavatelem regulátorů a rychlých tyristorových modulů pro technicky náročné rychlé 1F_fázové řízení regulace účiníku. Naše výrobky jsou instalovány v provozech velkých podniků, např. automobilky a jejich subdodavatelé, strojírenské komplexy, atd.