Regulace vytápění a chlazení

Významným programem firmy BMR je vývoj a výroba elektronické regulace pro vytápění a chlazení objektů. Regulace lze použít pro instalace od rodinných domků, kancelářské budovy, školy, až po větší průmyslové objekty. 
Vytápění může být typu:

 • elektrické přímotopné (el. rohože, fólie, infra panely)
 • elektrické akumulační (klasické akumulačky s řízeným ekvitermním nabíjením a vybíjením)
 • teplovodní (podlahové vytápění, radiátory, vytápění jednotky Sahara)
 • smíšené

Pro každý z typů je k dispozici adekvátní systém regulace:

 • RNET64 - programovatelný regulační systém IRC pro teplovodní nebo el. akumulační vytápění
 • RT64 - regulační systém IRC pro přímotopné elektrické vytápění nebo vytápění infra panely
 • RFAN - programovatelný regulační systém IRC klimatizačních jednotek (Fancoil)
 • ETR16 - programovatelný ekvitermní regulační systém pro řízení topných zdrojů
 • ETR16ACU - ekvitermní regulační systém pro nabíjení el. akumulačních kamen
 • Pokojové termostaty

Od poloviny roku 2015 lze regulační systém RNET64 použít i pro ovládání chlazení.

BMR regulační systémy se vyznačují snadnou montáží, jednoduchou obsluhou, propracovaným systémem jednotlivých vlastností a funkcí regulace. Regulační systémy vytápění jsou koncipované jako bezúdržbové. Tyto regulační systémy jsou vyráběny již od roku 1991. O vysoké spolehlivosti svědčí fakt, že jsou stále bezproblémů v provozu i první vyrobené kusy a stále jsou k dispozici veškeré náhradní díly pro případnou opravu.

IRC (Individual room control) regulace je vhodné řešení pro všechny objekty s libovolnými tepelnými zdroji. Představuje řízení vytápění pro jednotlivé místnosti nezávisle na sobě. V každé řízené místnosti je čidlo, které měří aktuální teplotu a na základě porovnání s nastavenou požadovanou teplotou v časovém režimu pro danou místnost, se zapíná nebo vypíná příslušné topidlo.

Hlavní význam IRC regulace spočívá v tom, že reaguje na přídavné zdroje tepla např. slunce, krb v obývacím pokoji, sporák v kuchyni, atd. a eliminuje povětrnostní a klimatické vlivy působící na objekt z různých světových stran.

Řešení s centrální řídící jednotkou, která ovládá z jednoho místa všechny místnosti, je výhodné oproti lokálním termostatům v tom, že není nutné přecházet mezi místnostmi při požadavku na změnu teploty a od určitém počtu čidel jsou i pořizovací náklady nižší. IRC regulace mohou být také pohodlně ovládány z PC nebo mobilních zařízení.

Pro montážní firmy a projektanty zajišťujeme bezplatná školení návrhu a instalace systémů. Na webových stránkách jsou k dispozici veškeré návody a projektová podpora. Samozřejmostí je pro montážní firmy zdarma telefonická technická podpora.

Popis
Dokumenty

Servisní list č.13

Zapojení regulátoru ETR26 v tomto schématu je určeno k regulaci soustavy s akumulační nádrží jako zdrojem tepla (nabíjení je řešeno mimo ETR26), se dvěma kombinovanými bojlery pro přípravu TUV a k ekvitermní regulaci teploty vody do dvou topných okruhů.

Volba použitých bojlerů se realizuje pomocí externích spínačů (Kb1, Kb2). V topných okruzích jsou použity termostaty (Term 1, Term 2), které ovlivňují činnost směšovacích ventilů Mix 1, Mix2.

 

 • ETR26-schema-13ETR26 schéma č.13

 

Popis
Dokumenty

Servisní list č.10

Regulátor ETR26 přepíná pomocí třícestného ventilu vodu pro ohřev vody do otopné soustavy s radiátory a do výměníku pro ohřev teplé užitkové (TUV) bojleru.

 

 • ETR26-schema-10ETR26 schéma č.10

 

Popis
Dokumenty

Servisní list č.12

Zapojení regulátoru ETR26 dle schéma č.12 slouží k regulaci otopné soustavy pro nezávislou ekvitermní regulaci tří otopných okruhů.

 

 • ETR26-schema-12ETR26 schéma č.12

 

Popis
Dokumenty

Servisní list č.9

Zapojení regulátoru ETR26 v tomto schématu je určeno k regulaci tepelných zdrojů na tuhá paliva se schopností vlastní částečné regulace a k regulaci přípravy TUV.

Regulátor řídí ekvitermně teplotu vody do otopné soustavy pomocí čtyřcestného směšovacího ventilu a to s ohledem na teplotu vratné vody do kotle a dále s ohledem na teplotu na výstupu z kotle případně s ohledem na teplotu v referenční místnosti.

Dále je regulátor schopen sledovat automaticky přepnout na elektro kotel v případě, že kotel na pevná paliva nemá dostatečnou teplotu.

 

 • ETR26-schema-9ETR26 schéma č.9

 

Popis
Dokumenty

Servisní list č.11

Zapojení regulátoru ETR26 v tomto schématu je určeno k regulaci soustavy s krbovými kamny pro přípravu TUV, ekvitermnímu nabíjení akumulační nádrže a k ekvitermní regulaci teploty vody do topných okruhů. Pokud se netopí v krbu, nabíjí se akumulační nádrž pomocí elektrokotle.

 

 • ETR26-schema-11ETR26 schéma č.11

 

Popis
Dokumenty

Servisní list č.8

Zapojení regulátoru ETR26 v tomto schématu je určeno k regulaci tepelných zdrojů na tuhá paliva se schopností vlastní částečné regulace a k regulaci přípravy TUV.

Regulátor řídí ekvitermně teplotu vody do otopné soustavy pomocí směšovacího ventilu a to s ohledem na teplotu vratné vody do kotle a dále s ohledem na teplotu na výstupu z kotle případně s ohledem na teplotu v referenční místnosti.

 

 • ETR26-schema-8ETR26 schéma č.8

 

lgII 2HC64 ONLINE TEST

Vyzkoušejte si ovládání řídící jednotky pro regulaci topení HC64 přes webové rozhraní.

Můžete použít libovolný prohlížeč HTML5 kompatibilní, např. Google Chrome, Firefox, IE10, Opera, apod.

Přihlašovací jméno je: admin
Heslo: 1234

Klikněte na obrázek mobilu nebo na tento odkaz: TEST OVLÁDÁNÍ TOPENÍ

Poznámky:
 • Na mobilu nebo tabletu, zadejte IP adresu: 37.221.244.30:8888 do svého internetového prohlížeče.
 • V testu jsou pouze tři čidla.
 • Webové rozhraní umožňuje pouze uživatelské funkce.
 • Provoz řídící jednotky může být omezen nebo dočasně nedostupný. Pokud se Vám nepodaří připojit, kontaktujte prosím naší firmu.