Nové analyzátory sítě PLA33RX a PLA33RXDL nahrazují a v mnoha směrech rozšiřují úspěšnou řadu analyzátorů sítě PLA33. Díky své modularitě, přesnosti měření a množství měřených dat naleznou nové analyzátory sítě opravdu široké uplatnění.
- Metodika měření dle ČSN EN 61000-4-30
- Univerzální napájení 85 - 265 VAC/DC nebo 24 - 65 VAC/DC
- Harmonické U-LN, U-LL a Proudu do 40. řádu
- Vzorkovací frekvence 25.6 kHz (50Hz) / 30.72 kHz (60Hz)
- Maxima, Minima, Průměrné hodnoty u většiny měřených parametrů
- Komunikační rozhraní RS485, Profibus
- Analogový výstup 4 - 20 mA
- Elektroměr se čtyřmi tarify
- Externí čidlo pro měření teploty
- 3 reléové výstupy
- 4 digitální vstupy / výstupy
- Grafické nastavení alarmů a výstupů podobně jako u PLC
- Paměť pro měřená data o velikosti 1GB
- Panelové provedení 96x96mm
- Volně dostupný software pro snadnou konfiguraci a správu přístrojů
Podrobné informace o nových analyzátorech sítě naleznete zde.
Měření parametrů sítě
Přístroje jsou určeny pro přesné měření parametrů třífázových nebo jednofázových sítí NN nebo VN. Ve své třídě vynikají vysokou vzorkovací frekvencí 25.6kHz, přesností měření a počtem měřených parametrů sítě. Výpočet efektivních hodnot sítě probíhá v navzájem navazujících oknech každých 200ms. Kromě těchto hodnot přístroj počítá tzv. rychlé parametry sítě, což jsou hodnoty fázového napětí, sdruženého napětí, proud, frekvence, které je možné využít pro rychlou reakci alarmových výstupů přístroje nebo pro rychlý monitoring systému přes rozhraní RS485 nebo Profibus.
Komunikační rozhraní
Přístroje mohou být vybaveny komunikačním rozhraním RS485 s komunikačním protokolem Modbus nebo rozhraním Profibus DP-V0, které umožnuje rychlou cyklickou výměnu až 744B dat rozdělených do 6 stránek.
Paměť dat
Přístroj může být vybaven 1GB flash pamětí pro ukládání měřených hodnot, které mohou být následně zpracovány softwarem PMS nebo jiným nadřazeným systémem SCADA. Data uložená v paměti flash mohou být vyčtena standardními funkcemi MODBUS. Díky tomu je implementace do nadřazeného systému SCADA velice snadná.
Vstupy výstupy
Volitelně může být přístroj vybaven čtyřmi digitálními vstupy / výstupy a třemi reléovými výstupy s širokou škálou nastavení. Hodnotu výstupu, který je nastaven jako AlarmOut, lze definovat kombinací komparátorů a logických členů. Diky tomu lze snadno definovat funkce přepěťové ochrany, proudového relé, vícestupňové ochrany FVE a mnoha dalších. Návrh funkce probíhá obdobně jako programování PLC, pomocí grafického návrháře softwaru Power Monitor System. Výstupy přístroje mohou být nastaveny jako:
- DigiOut - Výstup ovládaný přes rozhraní RS485 nebo Profibus
- PulseOut - Pulzní výstup elektroměru přístroje ( pouze pro digitální výstupy)
- AlarmOut - Výstup ovládaný alarmovou událostí přístroje
Vstupy přístroje mohou být nastaveny jako:
- DigiIn - Digitální vstup s možností čtení stavu přes rozhraní RS485 nebo Profibus
- PulseIn - Vstup čítající pulzy s možností nastavení váhy pulzu
- TarifIn - Vstup ovládající tarif elektroměru přístroje
Software
Přes volně dostupný software PMS - Power Monitor System lze přístroje snadno konfigurovat a využívat dalších možností softwaru pro snadný monitoring systému. Software je rozdělen do dvou částí, jehož první část PMS client umožňuje online sledování naměřených hodnot s přehledným zobrazením v grafech a dále umožňuje snadnou konfiguraci přístroje. Druhá část softwaru PMS Data Evaluation slouží k práci s daty uloženými v paměti přístroje. Data jsou nejprve stažena z paměti přístroje do počítače, kde mohou být analyzována a zpracována.